Smart goals social media marketing plan 1024x613 1

چرا من به یک برنامه بازاریابی نیاز دارم؟

یک طرح بازاریابی به شما کمک می کند محصولات و خدماتی را در بازار کسب و کار خود ترویج دهید که نیازهای بازار هدف شما را برآورده کنند. این کار به تحقیق ، زمان و تعهد نیاز دارد ، اما این یک فرایند بسیار ارزشمند است که می تواند به موفقیت کسب و کار شما کمک زیادی کند.

 

یک طرح بازاریابی به شما کمک می کند محصولات و خدماتی را در بازار کسب و کار خود ترویج دهید که نیازهای بازار هدف شما را برآورده کنند. این کار به تحقیق ، زمان و تعهد نیاز دارد ، اما این یک فرایند بسیار ارزشمند است که می تواند به موفقیت کسب و کار شما کمک زیادی کند.

نوشتن و تحقیق در مورد برنامه بازاریابی به شما این فرصت را می دهد:

    بازار هدف خود را مشخص کنید و بفهمید که چگونه محصول یا خدمات شما نیازهای آنها را برآورده می کند.
    رقبا و آنچه مشتریان هدف در مورد نقاط قوت و ضعف رقبا فکر می کنند را شناسایی کنید.
    مارک ، محصولات و خدمات خود را طوری قرار دهید که بازار هدف شما تجارت شما را بهتر یا متفاوت از رقابت ببیند.
    برای فعالیت های بازاریابی خود اهداف و بازه های زمانی مشخص و قابل اندازه گیری تعیین کنید.
    برای دستیابی به مخاطبان هدف خود ، از جمله پیام ها ، کانال ها و ابزارهایی که استفاده خواهید کرد ، یک استراتژی تدوین کنید.

الگو و راهنمای طرح بازاریابی

راهنما و راهنمای برنامه بازاریابی ما فرآیند روشنی را ارائه می دهد که باید هنگام تدوین برنامه بازاریابی خود دنبال کنید. این به شما کمک می کند مشتری های خود را بشناسید ، چگونه نیازهای آنها را برآورده می کنید و چگونه خود را از رقابت متمایز می کنید.


به ساختار صنعت خود نگاه کنید

درباره صنعت خود ، از جمله انجمن های صنعت ، آمار و استانداردها ، برای کمک به شما در درک چگونگی عملکرد کسب و کار خود در مقایسه با سایر صنایع ، اطلاعات کسب کنید.

موارد زیر را هنگام تحقیق در زمینه خود بخاطر داشته باشید:

    صنعت چقدر بزرگ است؟
    آیا صنعت در حال رشد است یا در حال کاهش است؟
    چه عواملی ممکن است بر عملکرد صنعت تأثیر بگذارد؟
    آیا این صنعت در داخل یا خارج از کشور حضور قوی یا ضعیفی دارد؟
    این صنعت از کجا بیشترین سود خود را می برد؟
    شرکت های پیشرو در صنعت چه کسانی هستند؟
    اندازه بازاری که این شرکتهای پیشرو در آن فعالیت می کنند چقدر است؟

 

تحقیقات بازار را انجام دهید

تحقیقات بازار را برای جمع آوری و سازماندهی اطلاعات در مورد بازار هدف و نیازهای مصرف کننده و درک اینکه در کجای بازار هستید انجام دهید.

برای قرار دادن بازار و تجارت خود ، ممکن است لازم باشد بدانید:

    مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟
    آنها به چه چیزی اهمیت می دهند؟
    مشکلات آنها چیست؟
    نیازهای مشتریان هدف شما چیست؟
    رقبای شما چگونه نیازهای بازار هدف شما را برآورده می کنند؟
    چگونه می توانید این کار را بهتر انجام دهید؟

نمایه های بازار و مشتری خود را انتخاب کنید

بازار هدف گروهی از مشتریانی است که قصد دارید محصولات یا خدمات خود را به آنها بفروشید. مخاطبان شما مشتریانی هستند که به احتمال زیاد محصولات یا خدمات شما را خریداری می کنند.

برای تعریف بخشهای بازار خود ، باید نیازهای هر یک را مشخص کنید. به عنوان مثال ، آیا نیاز به محصول یا خدمات شما قبلاً وجود داشته است؟ آیا محصولات یا خدمات مختلفی وجود دارد که نیاز یکسانی را برآورده کنند؟ آیا مشتریان بالقوه با هزینه دیگران به محصول یا خدمات شما احتیاج دارند؟

با ارزیابی هر بخش از بازار هدف خود ، می توانید مشتری کافی برای فروش محصول یا خدمات شما را تعیین کنید. همچنین تضمین می کند که منابع شما در بخشهایی از بازار که محصولات شما را خریداری نمی کنند هدر نرود.

آنالیز SWOT انجام دهید

نقاط قوت و ضعف داخلی و فرصت ها و تهدیدهای خارجی کسب و کار خود را شناسایی کنید (SWOT). این می تواند در تجارت شما تأثیر بگذارد.

توسعه یک تجزیه و تحلیل SWOT می تواند به شما کمک کند تا تجارب کسب و کار ، محصولات در بازار و موقعیت فروش منحصر به فرد خود را بررسی کنید. همچنین می تواند به شما کمک کند که چگونه می توانید تجارت خود را بهبود ببخشید ، در چه چیزهایی برتر هستید و سایر شرکت ها از چه روشی استفاده می کنند.

رقابت را مطالعه کنید

رقبای شما چه کسانی هستند؟ با تجزیه و تحلیل رقبای خود می توانید یاد بگیرید که رقبا چه می کنند ، چگونه مقایسه می شوند و چه تهدید بالقوه ای برای تجارت شما به وجود می آورند.

شما می توانید رقبای خود را از دو گروه اصلی تعریف کنید:

    رقبای مستقیم - شرکت هایی که محصولات یا خدمات مشابه شما را ارائه می دهند.
    رقبای غیرمستقیم - شرکت هایی که محصولات یا خدمات مختلفی را می فروشند اما ممکن است نیازهای یکسان مصرف کننده را برآورده کنند.

اهداف و اهداف خود را مشخص کنید

هنگامی که در مورد تجارت و تجارت خود شفافیت پیدا کردید ، می توانید در مورد آنچه می خواهید بدست آورید فکر کنید.

ابتدا به فکر طولانی مدت باشید و اهداف کلیدی خود را مشخص کنید ، خواه این اندازه کسب و کار ، برنامه های توسعه یا تعداد سود شما باشد.

در مرحله بعد ، بفهمید که اهداف فوری شما چیست ، خواه تأسیس تجارت خود در بازار باشد یا افزایش فروش یا مشتری.


استراتژی های بازاریابی خود را مشخص کنید

وقتی دانستید که چه می خواهید ، شروع به تجزیه و تحلیل اهداف کوتاه مدت کسب و کار خود کنید و سعی کنید بفهمید کدام فعالیت ، روند یا قیمت بازاریابی به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید.

در هنگام انتخاب فعالیت های بازاریابی ، سعی کنید فعالیت هایی را انتخاب کنید که برای کسب و کار و مشتریان شما مناسب باشد. به عنوان مثال ، اگر مشتریان شما عمدتاً جوانان هستند و ممکن است لزوما روزنامه نخوانند ، انتخاب تبلیغات روزنامه ایده خوبی نیست.

Add a comment