بازاریابی ایمیلی: بایدها و نبایدها

حقیقت این است که حتی در سال 2021 ، برخی هنوز هنر ساختن یک خبرنامه ایمیلی آموزنده و در عین حال جذاب برای مشتریان فعلی و بالقوه را فرا نگرفته اند. خوشبختانه حتی رایج ترین اشتباهات در بازاریابی ایمیلی نیز به راحتی قابل جبران است. و وقتی این کار انجام شد ، بازاریابی ایمیلی می تواند به عنوان یک پست جذاب در فیس بوک به طور م effectivelyثر به ارتقاء کسب و کار و ایده های شما کمک کند.

 

حقیقت این است که حتی در سال 2021 ، برخی هنوز هنر ساختن یک خبرنامه ایمیلی آموزنده و در عین حال جذاب برای مشتریان فعلی و بالقوه را فرا نگرفته اند. خوشبختانه حتی رایج ترین اشتباهات در بازاریابی ایمیلی نیز به راحتی قابل جبران است. و وقتی این کار انجام شد ، بازاریابی ایمیلی می تواند به عنوان یک پست جذاب در فیس بوک به طور م effectivelyثر به ارتقاء کسب و کار و ایده های شما کمک کند.

لیست ها و تقسیم بندی

بنابراین ، آیا می خواهید یک ایمیل به یک لیست طولانی از گیرندگان بفرستید به این امید که در برخی از مشتریان جدید متقاعد شوید در حالی که مشتریان فعلی خود را در کشتی نگه می دارید؟

از لیست های خریداری شده استفاده نکنید

تنها نکته ای که این روزها پذیرفته شده است این است که تسلیم لیست خریدها نشوید.

اما اگر آنها در دسترس هستند ، چرا عمومیت ندارد که از این لیست ها به جای ساختن لیست خود استفاده کنید؟ مشکل در مجوزها نهفته است. آدرس های ایمیل موجود در آن لیست متعلق به افرادی است که لزوماً با پیش بینی ثبت نام نکرده اند که ممکن است به طور ناگهانی به روزرسانی های ایمیل را از شرکت هایی دریافت کنند که حتی قبل از اولین پیام آنها هرگز نشنیده بودند.

مخاطبان هدف خود را در نظر داشته باشید.

به جای انتخاب مسیر از پیش تعیین شده ، لیست خود را بر اساس اهداف و اهداف ایمیل خود ایجاد کنید. مواردی مانند:

    چه کسی باید پیام شما را ببیند؟
    چه کسی از محتویات آن بیشتر استقبال خواهد کرد؟
    چه کسی ممکن است با ایمیل مشارکت کند ، نه اینکه فقط آن را باز کرده و به نسخه نگاه کند؟

از ابزارهای مفید استفاده کنید

از آنجا ، کار ساده است ، اگر نه گاهی کمی سخت. با مشتریان عادی شروع کنید ، اگر از مسیری که می خواهید بروید دعوت کنید که به لیست پستی شما بپیوندد. در این صورت ، برخی ابزارها می توانند به شما در مدیریت لیست ها و ایجاد خبرنامه های دوره ای برای گیرندگان کمک کنند. برخی از نرم افزارها و ابزارهای عالی که باید برای کسب و کار شما در نظر گرفته شود عبارتند از:

    تماس مداوم
    MailChimp
    iContact

اگر قالب خبرنامه برای شما مناسب نیست ، از ارائه دهنده ایمیل خود برای حفظ مخاطبین و افزودن آنها به لیست های خود استفاده کنید. حتی ممکن است چندین مورد را برای اهداف مختلف در نظر بگیرید. در هر صورت ، مطمئن شوید که همه افرادی که به لیست های خود اضافه می کنید یک شرکت کننده مایل هستند ، نه یک مخاطب تصادفی که در یک پایگاه داده گردآوری شده پیدا کرده اید. هیچ چیز سریعتر از یک ایمیل ناخواسته و ناخواسته "اسپم" نمی گوید.

[به برخی از نکات کپی رایتینگ برای آن محتوای ایمیل نیاز دارید؟ اینجا کلیک کنید!]
طرح

گاهی اوقات ، هیچ چیز را نمی توانید در پیام خود تغییر دهید که گیرنده را ترغیب کند تا در به روزرسانی های ایمیل شما باقی بماند. گاهی اوقات ، همه چیز به نحوه ارائه آن بستگی دارد.

از فضای سفید زیاد استفاده نکنید

هنگام طراحی یک ایمیل ، فضای سفید زیاد به اندازه کلمات شما بلند صحبت می کند. آیا اغلب خبرنامه های خود را با نقاط خالی بزرگ مشاهده می کنید؟ یک عکس را وارد کنید ، یک موضوع جدید پیدا کنید که شامل آن شود ، یک لیست برجسته یا یک تصویر جذاب را وارد کنید. فضای خالی نشان دهنده فقدان موضوع است ، که می تواند برخی از گیرندگان شما را از مشترک شدن در آینده منصرف کند.

به تعادل برسید

از سوی دیگر ، شما می خواهید با کپی و گرافیک خود به تعادل برسید. تعداد زیاد عکسها و کپی زیاد آن نمی تواند به اندازه عکس عکس برای کیفیت پیام شما مضر باشد. در عوض ، مطمئن شوید که هرگونه تصویری محتوای ایمیل شما را ستایش می کند و هیچ گونه شکایتی وجود ندارد.

مرورگرها و ارائه دهندگان وب مختلف را در نظر بگیرید.

نکته دیگری که باید توجه داشته باشید این است که همه مرورگرهای وب یا ارائه دهندگان ایمیل ، ایمیل قالب بندی شده را به یک شکل ارائه نمی دهند. اگر عکس ها یا گرافیک هایی که استفاده می کنید آنطور که باید در صندوق ورودی همه نشان داده نمی شوند ، برای پوشش دادن همه پایه های خود ، می خواهید از ویژگی هایی استفاده کنید که به عنوان زیرنویس مناسب و متن جایگزین اجازه می دهد.

چرا اشتراک های من لغو اشتراک یا پرش می شود؟

به ناچار ، برخی از مخاطبین شما لغو اشتراک می کنند ، و برخی از آنها باز می گردند.

داده ها را مرور کنید

این داده ها معیارهای اندازه گیری تماس (contact churn metrics) نامیده می شوند ، اما آنچه واقعاً باید بدانید این است که چگونه می توان از ابتدا از آن جلوگیری کرد و چگونه هنگام وقوع آن بازیابی شد.

به مشتریان خود احترام بگذارید

در حالی که مطمئن بودید هیچ آدرس ایمیل تصادفی را در لیست خود به کار نمی گیرید ، برخی از مخاطبینی که اضافه کرده اید هنوز مشتاق دریافت ایمیل های شما نیستند. خوب است ممکن است محتوای شما به آنها مرتبط نباشد یا صندوق ورودی آنها قبلاً آنقدر شلوغ باشد که در حال حاضر نمی خواهند چیز دیگری وارد شود. در هر صورت ، به خواسته های گیرنده خود احترام بگذارید ، حتی اگر آنها شامل دریافت نکردن دیگر به روزرسانی های ایمیل شما شوند.

دوبار چک کنید

با جهش ، به طور کلی دو علت وجود دارد ؛ یا آدرس ایمیل به درستی وارد نشده است ، یا وجود ندارد (و گاهی اوقات هرگز وجود نداشته است). افراد اغلب آدرس های ایمیل خود را تغییر می دهند یا آدرس های جدیدی را برای اهداف تجاری دریافت می کنند ، بنابراین اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید. هنگام وارد کردن مخاطبین جدید ، املای خود را دوباره بررسی کنید ، و مطمئن باشید که شما مقصر نیستید. فقط بدانید که اگر متوجه جهش در جهش شدید ، ممکن است محتوای بیش از حد یا مبهم را نشان دهد ، در این مرحله باید استراتژی پیام خود را تجدید نظر کنید.

Add a comment