Drain wells in west of tehran5

چگونگی خلیه چاه فاضلاب

چگونگی خالی کردن چاه در تهران  و کرج

خب یکی از طریق های متداول برای تخلیه فضولات چاه سرویس بهداشتی خارجی و اهل ایران بوسیله تلمبه دستی و فنجانی و قیفی است .

چگونگی خالی کردن چاه در تهران

خب یکی از طریق های متداول برای تخلیه فضولات چاه سرویس بهداشتی خارجی و اهل ایران بوسیله تلمبه دستی و فنجانی و قیفی است . گذشته از آغاز کار بایستی بدانید که تلمبه دستی می بایست پاره ای گرم شود . هواس تان باشد که تلمبه های شق و کم آب مثل تلمبه های قابل انعطاف نمیتوانند به صدق کار نمایند و آن فیض مناسب را بگیرید .

تلمبه دستی تان را برای خالی کردن فضولات چاه و لوله باز کنی به فاضلاب پیاله دستشویی بچسبانید و رخنه‌ آن را کاملا بپوشانید . چیزی که در‌این نصیب احتمال دارد برای شما نیز جذاب باشد این است که همانقدر که ذیل بردن تلمبه با اهمیت است بالا کشیدن آن با اقتدار هم حیاتی است . این کار را چنددفعه انجام دهید و آنگاه فلاشر را باز نمائید و باز نیز به کارتان ادامه دهید .

 

قطر لوله هاي تخليه در اين سيستم ۲۵تا۳۸ mm است . قطر لوله هاي اصلي دستکم ۵۰ mm مي باشد . مثل سيستم STEG نقص‌ نشتاب در اين سيستم نيز نیست . در اين سيستم کانال در عمق بسيار قلیل گذاشته مي شود و لوله ها داراي انعطاف کافي میباشند , به همين دليل نياز به شيب دهي نيست . فاضلاب در محیط زیستتنها مشکله ذی‌ربط , زماني است که تراز آب زيرزميني بالاست و ناحیه سنگلاخي است .

اين سيستم اولين توشه در سال ۱۹۶۸ و در آمريکا بکار برده شد .  ولی در طرز خلا از کانال اي به کارگیری مي گردد که ذیل فشار منفي و خلا جای دارد . در اين شیوه جايگزين نيز مثل شرایط هاي قبلي , قطر لوله ها اندک , عمق کارگذاري کانال نيز معدود و عجله نيز نیست .

 

مایع لوله باز کن

در بخش اعظمی از مواقع برای گرفتگی قلیل چاه از مایع لوله باز کن , پودری که اکثر به اسم چنته دارای اسم و رسم است , اسید و مثل آن به کار گیری می شود . می بایست اذعان کرد ممکن است این مواد در کوتاه بازه بتواند خلل شما‌را حل نماید , اما چنانچه شی بزرگ و سفتی داخل لوله های آب و یا این که فاضلاب گیر کرده‌با‌شد , راه حل ای جز تخلیه و باز کردن لوله تخصصی نمی‌باشد .

راجع به مواد رفع گرفتگی لوله فاضلاب بایستی دوره به کارگیری نکردن از آب باطن لوله را با اعتنا به راهبرد هر کارگاه مدنظر قرار دهید .

 

کانال فاضلاب شهر از یک سیستم فراوان پیچیده و کلیدی ساخته شده شده‌است که در موضوعات بعدی بع آن اشاره خوا‌هیم کرد . ولی هنوز نیز جاهای متعددی در شهر ها و روستاها موجود هست که از این نعمت نرخوردار نیستند و مجبورند برای دفع فضولات خانگی به حفر چاه بپردازند .

 

این طرز هم از طریق های معمول تخلیه فضولات چاه در کرج است . در‌این رویکرد می توانید آب را درون چاه ریخته و آغاز به پمپ زدن فرمائید . فشار آب شدیدی که به سیفون وارد می‌آید منجر میشود که چاه باز شود . پمپ زدن را تا جایی که لوله ها باز شوند ادامه می‌دهیم در‌این شیوه خالی کردن فضولات چاه و باز کردن انواع لوله در تهران .

 

دستگاه لوله باز کنی دارنده موتور و فنر است . چنانچه برایتان دیدنی است بدانید که چرا فنر درین پروسه نقش مهمی دارااست بایستی بگوییم که انعطاف پذیر بودن آن تکان سهل تری را در لوله و اتصالات و شیرآلات ساختمانی ممکن ایجاد میکند . این دستگاه به برق شهری وصل می شود و فنر را در لوله گرفته شده قرار عرضه میکنند تا تخلیه را انجام دهد . بایستی بدانید که تا‌زمانی‌که رمز فنر باز کردن لوله به محل گرفتگی لوله نرسیده باشد , دستگاه باز کردن لوله روشن نمیشود .

 

خالی کردن فضولات چاه با حفر چاه کمکی

درین راه که دوچندان نیز همگانی نمیباشد بعداز محاسبه قدمت چاه عمق آن و نظرفت جذب پذیری چاه بوسیله یک کارشناس خالی کردن چاه و در شکل قابلیت و امکان پذیر بودن این روش یک چاه کمکی در حوالی چاه فعلی کنده می شود و بعداز حفر آن به امداد یک لوله انتقال از چاهی که مالامال شده به چاه جدید حفر شده مایعات آن چاه به چاه تازه منتقل میشود .

 

از سایر مواقعی که سبب ساز به گرفتگی لوله فاضلاب و لوله چاه میشود میتوان به رسوخ مواد مازاد به آن را اسم موفقیت . مواد مازاد مثل قیر یا این که سیمان که در هنگام ساختمان سازی به درون لوله ها شکافت کرده . در‌این دوره روشی که برای خالی کردن چاه و گرفتگی لوله فاضلاب توصیه میشود به کار گیری از نفت و فنر خالی کردن فضولات چاه است .

بدین شیوه میتوان مبادرت نمود که می‌توانید نفت را درون سیمان ریخته و بعداز این‌که چندین دقیقه چشم به راه ماندید فنر زدن را استارت فرمائید درین هنگام قیر با نفت برخورد کرده و در آن حل میشود . اکنون که قیر با نفت ترکیب شد بعد از سپری شد یک‌سری دقیقه می توانید مجدد نفت بریزید و مواد زاید را به باطن چاه فاضلاب سوق دهی نمائید .

 

تخلیه فضولات چاه توسط دستگاه

در مطالب قبل راجب عارضه ها لبریز شده چاه فاضلاب کلام کردیم و در اینجا به چندین نکات تازه و جزئی دیگر میپردازیم . هرچه قدمت چاه بیشتر می شود و فاضلاب بیشتری به آن وارد می توان به مرور زمانه فضولات , چربی ها , مواد حل نشدنی مانند گیسو در چاه امداد به ساخت یک لایه نفوظ ناپذیر در کف و دیواره چاه می نمایند که هرچقدر نیز که چاه ما در یک زمین شنی و چذب پذیر قرار داشته باشد دیگر راهی برای نفوظ آب به باطن زمین باقی نمی ماند .

Add a comment