3dprintedwood01 750x480

دستگاه چاپ سه بعدی

پرینتر سه بعدی از آن پدیده های تازه ظهور و دیدنی در جور سازی پر سرعت  است البته مواد اول این دستگاه ها نسبتا گران قیمتند و کمیاب! در مقاله روز جاری فناوری جدیدی درین دستگاه چاپ ها معرفی شده‌است که نصیب حیاتی مواد اول آن چوب است .

دستگاه چاپ سه بعدی

پرینتر سه بعدی از آن پدیده های تازه ظهور و دیدنی در جور سازی پر سرعت  است البته مواد اول این دستگاه ها نسبتا گران قیمتند و کمیاب! در مقاله روز جاری فناوری جدیدی درین دستگاه چاپ ها معرفی شده‌است که نصیب حیاتی مواد اول آن چوب است .

 

چاپگر سه بعدی : مواد نخستین

قطعات ساخته‌شده با پرینترهای سه‌ بعدی چوب قهوه‌ای‌رنگ می باشند و تراز آنان یه خرده متخلخل , شنی و یکنواخت است . ماده اول دارای اهمیت این قطعات پودر تراشه‌های چوب است .

 

چوب ماده‌ای مطلوب برای قطعات پیچیده است . این مواد برای تولید قطعات به‌هم‌پیوسته متحرک همت نیکی را از خویش نشان می دهند . معمولاً این مدل‌ها روی میز کار شما یا این که در قفسه کتابتان به‌عنوان یک مجسمه , پاداش یا این که قطعه معماری با مقیاس کوچک جا میگیرند . شیوه مورداستفاده در‌این مقاله برای چاپ چوب به طراح آزادی اکثری در پباده سازی قطعات می­دهد بدین مضمون‌ که قطعاتی که به روش‌های سنتی نجاری به‌سادگی قابل ایجاد نمیباشد , به شیوه با‌گاز ساخته می شود .

 

فنّاوری چاپگر سه بعدی چوبی

شیوه پخت لیزی برای تولید قطعات طراحی‌شده جهت پرینت سه ‌بعدی چوب استعمال می شود . لیزر از آسانسور روی لایه‌ای رشته رشته از پودر منحصر به فرد چوب تابانده می شود و با ذوب کردن آن ذرات چوب را به نیز چسبانده و تبدیل به جامد مینماید . بعداز کم آب شدن لایه اولیه , یک ‌لایه نخ نما پودر جدید بوسیله رولر هایی روی تراز پاشیده میگردند و به همین ترتیب لایه به لایه مدل‌ها ساخته میگردند .

 

دما محیط چاپ پرینتر سه ‌بعدی چوب همواره تا ذیل نقطه ذوب پودرها است تا با تاباندن لیزر به آن با ارتقا اندکی انرژی در یک نقطه پودرها ذوب‌شده و نوع را به‌صورت جامد درآورند . بعداز انتها کار در محیط چاپ مملو‌از پودر چوب است که در راس آن نوع جامد دفن شده‌است .

 

استحکام قطعات تولیدشده با چاپگر سه بعدی چوب از سایر گونه های چاپگرهای سه‌ بعدی کمتر است . به این ترتیب ضخامت دیواره‌ها بایستی دست‌کم ۳ میلی‌متر باشد . همینطور به دلیل خودداری از تغییر تحول صورت مدل‌ها در هنگام تولید در شکل قابلیت خوبتر است مدل‌ها به‌طور توخالی پباده سازی شوند و یک یا این که چندین ترک با قطر دست‌کم ۱۵ میلی‌متر در گونه در لحاظ گرفته شود تا پودرهای گیر افتاده در درون گونه به‌راحتی بتوانند بعد از آخر کار بیرون گردند .

 

چندین مثال از طراحی‌ها و قطعات ساخته‌شده با دستگاه چاپ سه بعدی چوب

قبلا در ویدیو ای نشان داده بودیم که دیگر اشکال دستگاه های چاپ سه بعدی چوب چه‌گونه کار می نمایند البته در تحت یک سری مثال جور نشان داده شده‌است که با تکنولوژی پخت لیزری و پودر چوب ساخت شده‌است .

 

Add a comment