نکاتی در باب پمپ 

پمپ ماشینی است که مایع را از یک طول زیر به طول فراتر منتقل می نماید و یا این که فشار مایع را ارتقاء می‌دهد . پمپ می‌تواند تحت عنوان تقویت کننده فشارمایع , جهت غلبه بر تلفات سطحی لوله و اتصالات در سیستم لوله کشی مصرف شود .

پمپ ماشینی است که مایع را از یک طول زیر به طول فراتر منتقل می نماید و یا این که فشار مایع را ارتقاء می‌دهد . پمپ می‌تواند تحت عنوان تقویت کننده فشارمایع , جهت غلبه بر تلفات سطحی لوله و اتصالات در سیستم لوله کشی مصرف شود . به عبارت دیگر پمپ , وسیله ای است که انرژی را به مراد اتوبار یا این که فشرده سازی مایعات مصرف می نماید . 

پمپ سیرکولاتور چه می باشد 
پمپ سیرکولاتور پمپی است که پباده سازی شده تا مایع را در یک سیستم بسته به گردش درآورد . سیستم بسته به طریق چرخه مایع کار می نماید . پمپ سیرکوله علاوه بر این که وظیفه تامین افت فشار مایع در سیستم بسته را به عهده داراست بایستی انرژی مایحتاج مایع برای به گردش در داخل شدن در سیستم را هم تامین نماید تا مایع در سیکل بچرخد . در صدر یا این که انتهای مسیر , مایع به پمپ بازگشته و مجددا به سیستم پمپاژ می شود و اینکار بوسیله پمپ در هر لحظه انجام می‌گیرد . 

مرجع انبساط در یک سیستم بسته 

جهت جبران انبساط زمانی از پمپ سیرکولاتور در یک سیستم تماما بسته منفعت می گیریمبرای تهیه و تنظیم فشار , سیستم نیاز به یک منشاء انبساط دارااست . به خواسته تهیه فشار می توان از یک منشاء انبساط گشوده یا این که مرجع انبساط دیافراگمی به کار گرفت . 

وظیفه پمپ سیرکولاتور در یک سیستم درگردش 
پمپ های سیرکولاتور غالبا در سیستم های گرمایش یا این که سرمایش و همینطور در مواقعی که واجب است که یک ماده شیمیایی مرتبا با مایع ادغام شود نظیر سیستم تصفیه استخرها به کارگیری میشوند . در سیستم های گرمایش و سرمایش , سیال حمل کننده انرژی که غالبا به عبارتی آب است به وسیله بویلر یا این که چیلر سرد و گرم می شود , و در مسیر لوله های انتقال , سیال به ایستگاه های حرارتی ساختمان نظیر رشته کویل ها و رادیاتور ها منتقل می‌شود 

کارایی پمپ سیرکولاتور در سیستم آبگرم ساختمان 
هنگامی که پمپ سیرکولاتو ر برای گردش آب گرم مصرفی نصب می‌شود آبگرم در پشت شیر آب سوای تاخیر تامین است . 

این واقعه به‌این علت فیس می‌دهد که پمپ همواره آب گرم مصرفی را در سیستم به تکان درمی آورد در سود آب گرم مصرفی مدام در اختیار است . در منزل هایی فارغ از پمپ سیرکولاتور , آب داغ در لوله ها سرد می شود تا‌وقتی‌که آب گرم از مرجع دوجداره آبگرم رسد . نهایتا میزان متعددی آب به یاد توقع برای آب گرم به هدر میرود . 

مزایای پمپ سیرکولاتور در سیستم 
در یک سیستم سیرکولاسیون برای جبران تلفات هد و ارتقاء انرژی سیال در گردش می بایست از یک نیروی محرک مثل پمپ سیرکولاتور مصرف شود . علاوه بر این پمپ های سیرکولاسیون دارنده مزایای دیگری هم می باشند نظیر : 

راحتی و رفاه در استعمال از سیستم 
کاهش مصرف آبگرم مصرفی 
نصب راحت پمپ سیرکوله 
فعال سازی آسوده پمپ سیرکوله 

نصب سهل پمپ های سیرکولاتور 

نصب پمپ سیرکولاسیون نسبتا آسوده است و ابزار خاصی واجب ندارد . اکثریت پمپ ها برای سیستم لوله کشی میانگین خانگی پباده سازی گردیده اند بعلاوه هیچ جواز خاصی جهت نصب پمپ برای سیستم گرمایشی تان نیست . 

هزینه نخستین پمپ سیرکولاتور 

برای تعیین پمپ سیرکولاسیون طیف وسیعی از ارزش موجود است البته خرید بروزترین جور پمپ ایده خیر و خوبی است . چون خرید پمپ کیفیت خوب در غایت دارای فایده خواهد بود . ولی نیاز به هزینه اول بیشتری دارااست . 

توانایی مصرفی پمپ سیرکوله 

بخش اعظمی از پمپ های سیرکولاتور سوای وقفه کار می نمایند و فعال‌ساز‌ی آن‌ها بدلیل مصرف پیوسته برق گران تمام می توان به علاوه نیاز است که امکانات گرنایش آبگرم مصرفی نیز بیشتر کار نماید . 

خوشبختانه اکثری از گونه های تازه پمپ سیرکولاتور براساس موازین کاهش مصرف انرژی پباده سازی گردیده اند تا علاوه بر تامین آبگرم ما یحتاج تمام دوران کار نکنند . 

تعیین پمپ آب سیرکولاتور براساس تقاضا 

یک کدام از روشهای گزینش پمپ آب سیرکولاتور تعیین براساس تقاضای آبگرم مصرفی میباشد . در‌این طریق سیستم به طوری پباده سازی می شود که صرفا هنگامی آغاز به کار نماید که تقاضایی برای آب گرم باشد مانند وقتی که شیر آب گرم گشوده شود . این پمپ ها مجهز به سویئچ یا این که موج یاب هستند تا هرزمان که در خط لوله آب گرم , حرکتی دیدند پمپ را روشن نمایند . زمانی که پمپ فعال می شود آب به چرخش در می‌آید تا این‌که به دمای پباده سازی ( رقم خورده ) رسد یا این که پمپ بصورت دستی خاموش می شود یا این که زمان‌سنج این کار را می نماید . 

گزینش پمپ اب سیرکولاتور مبتنی بر زمان و دما 

در‌این شیوه , سیستم بطور اتومات آب گرم را به سیکل پمپ می نماید . پمپ دارنده یک تهیه کننده زمان و دما بوده که دما و مکانیزم , خاموش و روشن شدن پمپ آب سیرکولاتور را در دست گرفتن می نماید . 
 

Add a comment