Blog1 main

عایق کاری سرویس بهداشتی

عایق کاری سرویس بهداشتی

عایق کاری سرویس بهداشتی به دلیل احتمال ریزش و تجمع آب در کف حمام و دستشویی، امری ضروری می باشد. عایق کاری سرویس بهداشتی به دو صورت انجام می گیرد.

 

عایق کاری هم می تواند توسط ایزوگام انجام شود و هم از قیر گونی برای عایق کاری کف سرویس بهداشتی استفاده شود.

معمولا برای عایق کاری سرویس‌ بهداشتی از قیرگونی به دلیل چسبندگی و ضخامت زیاد آن استفاده می‌شود. اما گاهی اوقات کارفرما بدین منظور که قیمت ایزوگام از قیر گونی پایین تر است، روش نصب ایزوگام را برای عایق کاری سرویس بهداشتی ترجیح می‌دهد.

عایق های نانومولتیزو برای سرویس های بهداشتی که چندین سال از ساختشان میگذرد نیز راه کار ساده ای دارد و میتوان از عایق های رطوبتی بی رنگ یا کریستالی استفاده نمود.

مواد بی رنگ نانو مولتیزو شامل مواد بی رنگ غلیظ و مواد بی رنگ رقیق است که از اولی برای درزگیری و پوشاندن بندکشی ها و از دومی برای کل سطح استفاده میشود . مواد کریستالی غلیظ پس از خشک شدن بصورت لاستیک بی رنگ درامده و بدلیل خاصیت کشسانی که دارد در مقابل انبساط و انقباض که موجب کم و زیاد شدن عرض درزها میشود کاملاً مقاومت مینماید و خاصیت آب بندی خود را حفظ میکند.

یکی از نکات کلیدی که منجر به موفق یا ناموفق شدن آب بندی و عایق کاری رد برابر آب و رطوبت در اماکنی که برخورد دائمی با آب دارند می شود، توجه و یا عدم توجه به محل اتصال دیوار های با کف و سقف است. 

از آن جایی که دیوارها و سقف و کف در محل تقاطع اتصال ضعیفی دارند و نیز حرکت سازه ای که ناشی از تنش های حاصل از بارگذاری و باربرداری یا انبساط  و انقباض می باشد، که بیشتر اوقات در این محل ها پدیدار می شود. این نقاط اهمیت خاصی در آب بندی پیدا می کنند و معمولا شروع نفوذ آب و رطوبت از این محل هاست.


مراحل کار عایق کاری سرویس بهداشتی:

 بررسی دقیق محل نم و پیدا کردن درز نم

 تخریب با کمترین نخاله و با دقت بالا جهت آسیب نزدن به سیستم لوله کشی داخلی سرویس بهداشتی

 سیمان کاری : یک لایه سیمان قبل از قیرگونی اجرا میشود.

 قیرگونی دولایه و در جهت های مختلف: این مرحله بسیار حساس می باشد. و دقت ما و تجربه و مهارت استادکاران ما در این مرحله باعث شده که ما عایق کاری را گارانتی کنیم. قیرگونی سرویس بهداشتی بسیار بهتر از ایزوگام می باشد. چون تمام درزها را بخوبی میپوشاند و عمر بالایی دارد. البته اگر شما تمایل به ایزوگام سرویس بهداشتی داشته باشید ما انجام میدهیم. با اینکه قیمت قیرگونی بسیار بالاتر می باشد و زمان بیشتری از ما میگیرد اما نتیجه کار خوب و رضایت مشتری برای ما الوبت بالاتری دارد.

 اجرای لوله کشی آب : در این مرحله لوله کشی آب سرد و گرم انجام میشود. مفاصل بخوبی وصل میشود و هیچ گونه امکان نشتی نخواهد داشت.

 کاشی کاری حمام : در این مرحله کاشی کاری و سرامیک سرویس بهداشتی انجام میشود. و دقت میکنیم تا شیب استاندارد رعایت شود.

 نخاله ها جمع آوری شده و نظافت انجام میشود و آماده تحویل به شما.


چند نکته برای عایق کاری سرویس بهداشتی

برای عایق کاری سرویس بهداشتی با ایزوگام باید بعد از سیمانکاری کف توسط بنا و خشک شدن کامل آن اقدام به برش اضافه لوله فاضلاب با فرز و هم سطح کردن آن با کف کنید.

 نباید برای برش لوله فاضلاب از چراغ ایزوگام و حرارت دادن استفاده کند.

 

اشتباه رایج توسط اغلب ایزوگام کاران این است که لوله تعبیه شده برای توالت فرنگی را نیز برش می‌زنند و بعد از سرامیک کاری و بالا آمدن ارتفاع کف سرویس هنگام کار گذاشتن توالت فرنگی توسط نصاب عمل اتصال به خوبی انجام نمی‌شود.

پس تنها لوله‌ای که عایق کار نباید آن را برش دهد لوله ۱۲ سانتی متری توالت فرنگی می‌باشد.
 

در ایزوگام کاری سرویس بهداشتی به دلیل فضای بسته آن و حرارت ایجاد شده توسط چراغ ایزوگام ممکن است لوله کشی آب سرد و گرم آسیب ببیند. بدین منظور قبل از هر کاری اقدام به پوشش این لوله‌ها با گچ می‌کنیم، سپس کار عایق کاری را انجام می‌دهیم.


مزایا و معایب سیستم های پایه قیری در جای خود بحث می شود، ولی حداقل ایراد این سیستم مشکل چسپیدن و اتصال مصالح بعدی به آن هاست. این مسئله در داخل سرویس های دستشویی و حمام با چند ضربه انگشت قابل لمس می باشد. به طوری که در هر جا صدای ضربه ها بم و کوبه ای گردد نشانگر آزاد شدن اتصال کاشی و سرامیک از بستر می باشد. و در این نقاط کاشی و سرامیک اصطلاحا خودشان را ول کرده اند.


نکات عایق کاری حمام و توالت فرنگی:

در هنگام برش لوله های سرویس، لوله توالت فرنگی را نباید برش داد. بعلت اختلاف کف سرویس با توالت فرنگی
ارتفاع قیرگونی و ایزوگام حمام بسیار مهم است. و نباید پایین تر از حد استاندارد باشد. ما جهت احتیاط، بیشتر از استاندارد قیرگونی میکنیم.

 

نکاتی برای عایق کاری سرویس بهداشتی

بعد از مرحله سیمان کاری کف سرویس بهداشتی و کاملا خشک شدن کف باید اضافات لوله فاضلاب را با دستگاه فرز گرفته شود تا با کف هم سطح شود.

برای برش دادن لوله های فاضلاب نباید از حرارت استفاده شود.


تنها لوله ای که نباید برش زده شود لوله 12 سانتی متری توالت فرنگی است، چون اگر برش زده شود در مراحل بعد و پس از سرامیک کاری کف و بالا آمدن ارتفاع کف سرویس برای نصب توالت فرنگی دچار مشکل می شوید و اتصال به خوبی
انجام نمی شود.

Add a comment