Farangi2

طریقه نصب توالت فرنگی

آموزش نصب توالت فرنگی

به دلیل مشکلات مفصل و گرفتگی زانو هنگام استفاده از توالت ایرانی، نصب توالت فرنگی در آپارتمان، بیمارستان، هتل و.. به وفور مشاهده می شود از این رو بهتر است با آموزش نصب توالت فرنگی آشنا شوید.

آموزش نصب توالت فرنگی

به دلیل مشکلات مفصل و گرفتگی زانو هنگام استفاده از توالت ایرانی، نصب توالت فرنگی در آپارتمان، بیمارستان، هتل و.. به وفور مشاهده می شود از این رو بهتر است با آموزش نصب توالت فرنگی آشنا شوید. در هنگام نصب توالت فرهنگی حتما باید نکات کلیدی را رعایت کنید طوری که به اندازه ۲۵ سانتی متر فاصله توالت فرنگی از کاشی دیوار رعایت شود و قطر لوله فاضلاب توالت فرنگی کمتر از ۹۰ میلی متر نباشد.

مواد و لوازم نصب توالت فرنگی در سرویس بهداشتی

           توالت با مخزن و نشیمن‌گاه
            جا پیچی (اختیاری، اما با آن کارها راحت می‌شود)
            پیچ‌گوشتی چهارسو
            پیچ‌گوشتی دوسو
            آچار فرانسه
           انبردست یا انبر
            حلقه مومی با پیچ
            درزگیر حمام/ آشپزخانه
            شیلنگ رابط توالت (اکثر توالت‌ها به یک رابط 1.2 در 2.1 سانتی‌متری نیاز دارند)

اگر یک لوله‌کش باتجربه هستید یا معده قوی‌ای دارید، به شما یک جفت دستکش و یک لباس کهنه برای جداکردن حلقه مومی قدیمی و پیچ آن پیشنهاد می‌کنم.


مرحله اول: توالت فرنگی قدیمی را بردارید

شیرتامین آب و سیفون توالت را ببندید. دکمه سیفون را فشار دهید تا تمام آب موجود در تانکر سیفون و کاسه توالت تخلیه شود. یک اسفنج و سطل بردارید و باقی مانده آب داخل کاسه توالت را خشک کنید. منبع تامین آب را از تانکر توالت قطع کنید و پیچ هایی که توالت فرنگی را به زمین متصل کرده، باز کنید.

مرحله دوم: برداشتن Wax Ring

بعد از جابه جا کردن توالت فرنگی قدیمی، یک دستمال کهنه را در سوراخ لوله فاضلاب قراردهید تا راه خروج گازهای فاضلاب را ببندید. با استفاده از کاردک، بوگیر که حالت وکس دارد را بردارید. سطح لوله فاضلاب وبوگیر لوله را که روی کف حمام است بررسی کنید تا سالم باشد؛ اگر این سطح آسیب دیده، لازم است که آن را تعویض کنید. اما  در حالت کلی، نیازی به تعویض این قطعه که به کف حمام پیچ شده است، وجود ندارد.

مرحله سوم:  اندازه گیری های لازم را انجام دهید

فاصله بین دیوار پشت توالت را تا پیچ های محل نصب توالت به زمین را اندازه بگیرید. این پیچ ها توالت را به زمین متصل می کنند. مطمئن باشید که اندازه ها دقیق هستند. اگر در فضای کوچکی قصد نصب این توالت را دارید، شاید بهتر باشد که فاصله محل نصب توالت با دیوار کناری را هم اندازه بگیرید. در هنگام انتخاب توالت فرنگی جدید، این اندازه ها را مدنظر داشته باشید.


مرحله چهارم: نصب توالت فرنگی جدید

بعد از برداشتن پارچه کهنه داخل لوله فاضلاب، توالت فرنگی جدید را در جایش مستقر کنید. مطمئن باشید که پیچ ها دقیقا در راستای سوراخها قرار دارند. قبل از آن بوگیر مخصوص فاضلاب را روی لوله فاضلاب قرار دهید. باز دقت کنید که پیچ ها دقیقا روی سوراخها باشند و بعد توالت را مستقر کنید.

مرحله پنجم: اتصال منبع تامین آب سیفون

شیر آب را وصل کردن و اجازه دهید تا آب داخل سیفون پر شود. چک کنید که احیانا توالت نشتی آب نداشته باشد وتنظیمات لازم را انجام دهید. وقتی تانکر سیفون پر از آب شد،یک بار سیفون را بزنید تا مطمئن شوید که آب از جایی نشت نمی کند. اگر متوجه نشتی آب شدید، شیرآب منبع تامین آب را ببندید و اتصالات توالت را دقیق چک کنید. اگر نتوانستید محل نشتی آب را پیدا کنید، با یک فرد متخصص تماس بگیرید. اما اگر نشتی آب نداشتید، خیالتان راحت باشد. حالا می توانید با چسب آکواریوم (سیلیکون) بدنه توالت را به زمین محکم کنید تا درزهای میلیمتری را پر کنید.

منبع: استادکار


طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی

بوگیر توالت فرنگی تنوع زیادی دارد. برخی از این بوگیرها بصورت ژله‌ای هستند و تنها بر روی سطح کار تعبیه می‌شوند و برخی دارای لوله‌ای هستند که در درون لوله فاضلاب قرار می‌گیرد. ضمن اینکه برخی از این بوگیرهای دارای لبه‌هایی برای بستن پیچ هستند و برخی این سوراخ‌ها و لبه‌ها را ندارند.

بوگیر توالت فرنگی‌های ژله‌ای که اتصال لوله و جای پیچ ندارند

برای نصب این بوگیرها باید لبه لاستیکی بوگیر را دور لوله به درستی بیاندازید. برای این کار ابتدا اطراف لوله را با چسب اکواریومی آنتی باکتریال به خوب یآغشته کنید و بعد بوگیر را روی آن قرار دهید. سپس کمی با دست فشار دهید تا بوگیر کامل در جای خود قرار بگیرد.


به طور خلاصه مراحل نصب توالت فرنگی به شرح ذیل است:

    آماده کردن وسایل و ابزارهای مورد نیاز جهت نصب
    اطمینان از تراز بودن محل قرارگیری توالت فرنگی
    اندازه گیری میزان ارتفاع لوله پولیکای کف حمام
    تمیز و خشک کردن محل قرار گیری توالت فرنگی
    آغشته کردن اطراف لوله پولیکا از چسب آکواریوم
    آماده کردن بوگیر توالت فرنگی و قرار دادن آن روی لوله پولیکا و اطمینان از احاطه شدن اطراف آن از چسب آکواریوم
    آغشته کردن کامل محل نشیمنگاه های توالت فرنگی بر روی کف حمام
    قراردادن کامل توالت فرنگی بر روی بوگیر و فشردن آن
    اطمینان از تراز بودن و لق نبودن توالت فرنگی
    آب بندی کامل اطراف توالت فرنگی

 

Add a comment