1

معایب و مزایای شوفاژ برای استفاده

معایب و ویژگی های شوفاژ

به طور کلی پکیج دیواری و زمینی دستگاهی است که ( به جای موتورخانه مرکزی ) توانمند به تأمین به طور همزمان آب گرم مصرفی و آب گرم شوفاژ برای هر مورد از واحدهای سوئیت ( یا این که ویلاها ) بوده و به راحتی به جای یک کابینت دیواری یا این که زمینی نصب میگردد

معایب و ویژگی های شوفاژ

به طور کلی پکیج دیواری و زمینی دستگاهی است که ( به جای موتورخانه مرکزی ) توانمند به تأمین به طور همزمان آب گرم مصرفی و آب گرم شوفاژ برای هر مورد از واحدهای سوئیت ( یا این که ویلاها ) بوده و به راحتی به جای یک کابینت دیواری یا این که زمینی نصب میگردد و علاوه بر بازدهی انرژی فراتر و مصرف سوخت کمتر ( نسبت به موتور منزل مرکزی ) منجر حذف لوله کشی های گسترده در ساختمان و هم غیر وابسته شدن هر مورد از واحدها از نگاه گرمایش و تأمین آب گرم مصرفی می شود .

 

اشکال پکیج دیواری

پکیج های گرمایشی از دید شیوه قرار گرفتن و نصب به دو دسته پکیج دیواری و پکیج زمینی تقسیم میگردند .

۱ . زمینی :

دارنده مخزن اضافی جهت ذخیره آبگرم بیشتر ( آیتم به کارگیری در متراژهای بالای ۲۰۰ متر , جهت به کارگیری از کویل آبگرم , به کار گیری ار منازلی که بیشتراز یک گرمابه در آنان در لحاظ گرفته شده‌است )

 

۲ . دیواری :

در پکیج خروجی دود احتراق یا این که از روش دودکش عادی یا این که فن دار درسمت گوشه و کنار بیرون به خارج سوق‌دهی می شود , درباره‌ی فن دار عمده برای واحد هایی در لحاظ گرفته می شود که پکیج در درون واحد قرار میگیرد و یا این که ارتفاع افقی دودکش بیش تر از ۳ متر هست . و دودکش پکیج های فن دار از مدل دو جداره است که یک عدد برای خروج دود و دیگری برای مکش اکسیژن برای احتراق گزینه به کارگیری قرار می‌گیرد .

 

پکیج های گرمایشی از نگاه مدل سوخت مصرفی به چهار دسته تقسیم میگردند :

پکیج گازسوز ( دیواری و زمینی بی سر و صدا )

پکیج گازوئیل سوز ( زمینی با امکان نصب در موتورخانه یا این که انباری بیرون از واحد مسکونی )

پکیج دوگانه سوز ( زمینی با امکان نصب در موتور منزل یا این که انباری بیرون از واحد مسکونی )

پکیج برقی ( دیواری و زمینی بی صدا )

پکیج های شوفاژ گازوئیل سوز و دوگانه سوز که از مدل پکیج های گرمایشی زمینی هستند عمدتاً در ویلاها و ساختمانهای یک طبقه زمینه به کارگیری قرار می‌گیرند .

از مزیت های پکیج می شود به عدم اشغال فضای مضاعف , ایمنی بالا و بازده مطلوب , خدمت و حفظ آسوده تر و جدا شدن واحد ها از بحث گرمایش می توان اشاره نمود . در بحث گرمایش در پکیج می توان از رادیاتور , فن کوئل , گرمایش از کف و کویل آبگرم بهره مند شد و از کم هزینه بودن و آسایش این سیستم می توان غایت به کار گیری را برد .

مزایای استعمال از پکیج شوفاژ دیواری گازی :

۱ . استقلال بدون نقص هر واحد مسکونی

۲ . عدم اشغال فضای موثر

۳ . سهولت در نصب , فعال‌ساز‌ی , خدمت و مراقبت

۴ . در دست بودن پکیج شوفاژدیواری و قابلیت در اختیار گرفتن سیستم در باطن ساختمان

۵ . ایمنی فراوان بالا ( بدلیل و جود سنسورهای آب گرم مصرفی و شوفاژ و سنسور دود )

۶ . تهیه دما به اندازه دلخواه

۷ . مصرف باصرفه سوخت گاز , بازده احتراق و تبادل حرارت بالا و نتیجتاً کاهش هزینه گاز مصرفی

۸ . کارکرد آهسته و سکوت

 

معایب :

۱ . این سیستم قدمت کمتر نسبت به موتورخانه

۲ . اشغال فضای درون واحد

۳ . عملکرد کمتر در متراژهای بالای ۳۰۰ متر

 

پارامترهای دارای اهمیت برای گزینش پکیج شوفاژ دیواری گازی :

۱ . طریق اجرای دودکش ساختمان ( عمودی تا بام یا این که دارنده مسیر افقی )

۲ . تراز تحت سازه یا این که متراژ واحد مسکونی

۳ . اندازه آب گرم مصرفی مایحتاج

۴ . تامین هوای جدید یا این که اکسیژن مایحتاج برای احتراق سوخت مصرفی پکیج

پکیج شوفاژ دو مبدله پکیج هایی می باشند که به جهت دارابودن دو مبدل حرارتی , ( یک عدد برای گرم کننده رادیاتورها و یک مبدل برای تامین آب گرم مصرفی ) جریان آب گرم در آن‌ها پیوسته بوده که‌این دستور باعثکاهش رسوبدر مبدل و همینطور تامین آبگرم بیش تر می‌شود

 

به کارگیری از یک پکیج گرمایشی برای دو واحد اداری که مصرف آب گرم چندانی ندارند در شکل متناسب بودن توان گرمایش پکیج با متراژ واحدهای نام برده و رعایت بعضا تمهیدات فنی قابل اجرا است . البته درخصوص واحدهای مسکونی با دقت به محدودیت تامین آبگرم در پکیج ها و هم قابلیت مصرف آبگرم هم‌زمان در دو واحد مسکونی , نصب یک پکیج گرمایشی برای دو واحد مسکونی اگر چه متراژ مقداری داشته باشند مطلوب نمیباشد .

 

تامین گرمایش واحدها عبارتست از ( پکیج دیواری + رادیاتور ) یا این که ( پکیج دیواری + داکت اسپلیت ) یا این که ( پکیج دیواری + رشته کویل سقفی ) که برای تامین هوای گرم در فصل سرد سال می بایست آبگرم پکیج توانمند به رسیدن و جنبش در کویل فن کویل یا این که داکت اسپلیت باشد .

در اینصورت با دقت به محدود بودن هد یا این که فشار پمپ سیرکولاتور پکیج های دیواری ( ۶ft ) حتمی است احتساب قطر لوله ها و انجام لوله کشی بخاری از محل پکیج تا کویل رشته کویل یا این که داکت اسپلیت دقیقا براساس جدول لوله کشی سیستمهای بسته و تحت لحاظ کارشناسان تاسیسات انجام پذیرد تا آب گرم پکیج توانمند به رسیدن به کویل فن کویل و داکت اسپلیت باشد .

Add a comment