نکات با اهمیت در خالی کردن چاه

نکات با اهمیت در خالی کردن چاه

اگر شما نیز در خانه یا این که محل انیمیشن یا این که . . . دارنده چاه می باشید و شک و تردید دارید که چاه مالامال شده یا این که لوله ها مبتلا گرفتگی شده سفارش می کنیم مقاله زیر رو مطالعه فرمائید .

نکات با اهمیت در خالی کردن چاه

اگر شما نیز در خانه یا این که محل انیمیشن یا این که . . . دارنده چاه می باشید و شک و تردید دارید که چاه مالامال شده یا این که لوله ها مبتلا گرفتگی شده سفارش می کنیم مقاله زیر رو مطالعه فرمائید .

 

چه‌گونه بفهمیم چاه لبریز شده است؟

نشانه ها لبریز شدن چاه در بیش تر مواقع قابل ملاحضه است و اکثری از اشخاص می توانند خودشان این مورد را بفهمند که در پایین به تعدادی آیتم از آن‌ها اشاره می‌کنیم :

 

بالا زدن آب از لوله ها :

از لوله های متصل به آن چاه , لوله هایی که در زیر ترین مرحله می باشند نظیر کفشورهای گرمابه سرویس بهداشتی پیلوت و . . . آب بالا می‌آید .

 

تدریجی مالامال شدن و خالی شدن آب لوله ها :

در‌صورتی‌که بازدید کردید که از لوله ها آب بالا زده و تردید داشتید که لوله گرفتگی داره یا این که چاه لبریز شده نیاز به تست معمولی ای دارید . نیمه شب نخست یک سری ثانیه شیر آب را گشوده نمائید و اذن دهید تا مقطعی آب بالا بیاید بعد پایانی نقطه که آب به آن رسیده را آرم بزنید و صب ملاحظه کنید آیا تراز آب پائین تر رفته یا این که نه . در‌حالتی که مرحله آب تحت رفته بود مجدد شیر آب را بازکنید و اذن دهید آب بالا بزند . در صورتیکه اضافه از 2 - 1 دقیقه طول کشید تا آب بالا آمد به احتمال 99 % چاه شما لبریز شده‌است .

 

مرطوب شدن دور و اطراف روزنه چاه :

در حالتی که عمده از 24 ساعت از بالا زدن آب قبل باشد و مکان درب چاه را می‌دانید مشاهد می کنید که از دور و بر موزایک های حاشیه چاه آب بالا می زند یا این که اطرافش تماما مرطوب شده‌است که نشان از لبریز بودن چاه دارااست .

 

آزمایش صدا انجام دهید :

نخست یک سری شیر خانه را یه خرده گشوده نمایید . بعد یک جام معمولی را بصورت بازه شده روی روزنه چاه قرار دهید و گوش خویش را روی آن بزارید در شرایطی‌که صدای ریزش آب به باطن چاه را شنیدید پس چاه شما لبریز نشده و در صورتی صدایی نشینید و آب شدیدشد از لوله ها به احتمال دوچندان چاه لبریز شده‌است .

 

دست به کار گردید :

یک تیشه یا این که کلنگ بردارید و روزنه بالای چاه را به آرامی آغاز به کندن فرمایید و بعداز برداشتن سنگ حفظ کننده چاه با لامپ قوه نگاهی به باطن چاه بندازید و موقعیت چاه را ببینید .

 

به جهت مرطوب شدن تراز روی چاه , محل متبوع نسبت به بقیه سطح ها دیگر بوی ناخوشایندی پیدا می نماید . غالبا محل چاه فاضلاب در ساختمان مسکونی یا این که اداری معین است . البته در‌صورتی‌که محل چاه نامعلوم باشد , می‌توانیم خیلی معمولی به طریق ذیل محل متبوع را شناسایی کنیم :

 

زمانی که بدون صدا جامعی برقرار است مانند بعداز آخر شب , یکی شیرهای آب را گشوده می‌کنیم تا آب وارد لوله فاضلاب و در آن روان شود . گوش را در تراز نقاط متعدد زمین قرار می دهیم , در صورتی‌که که چاه فاضلاب مالامال شده باشد , صدای ریزش آب در ارتفاعی در حدود شما به گوش میرسد . در چنین مواقعی درپوش یا این که راز چاه را بر می‌داریم تا طول تراز آب معین شود . آن‌گاه با دستگاه تخلیه فضولات چاه , فاضلاب را خالی می‌کنیم .

 

شیوه حلهای لایروبی فاضلاب و رفع بوی بد فاضلاب

به دنبال یکسری راه‌حل معمولی و با استعمال از مواد غیر شیمیایی برای برطرف کردن این رایحه و کف تراشی چاه از گازهای سمی به شما یاد خوا‌هیم اعطا کرد .

 

او‌لین راه‌حل به کار گیری از آبلیمو و جوش شیرین , هردو به میزان یک واحداندازه گیری هست . این دو را در یک ظرف ریخته و نیز بزنید و آنگاه آن را بدرون لوله فاضلاب بریزید بعداز مدتی کوتاه شیر آب سرد را گشوده کرده و اذن دهید تا یه خرده آب باطن چاه سرازیر شود . این کار را می توانید چند بار تکرار نمائید .

 

چاره دیگر استعمال از محلول نمک و جوش شیرین داخل یک پیاله آب جوش می‌باشد . بعد از نیز میل کردن , محلول را باطن چاه بریزید . این محلول یک کدام از شایسته ترین ترکیبات برای ازبین بردن بوی بد فاضلاب است و درعین درحال حاضر بوی مطبوعی هم برای آدم دارااست .

 

سرویس ها متعدد مرتبط با خالی کردن چاه و کف تراشی

لایه روبی چاه

علت های لبریز شدن چاه فاضلاب

صورت های متفاوت چاه فاضلاب

کف تراشی چاه و لوله های فاضلاب

لوله بازکنی های فاضلاب

فراگیری رفع بوی بد چاه

رفع بوی بد چاه

فراگیری رفع گرفتگی لوله

کف تراشی

 

طریق نخستین برای از میان بردن بوی بد فاضلاب :

یک چهارم تا نصف واحد اندازه گیری چوش شیرین را در چاه فاضلاب بریزید . نصف واحد اندازه گیری از سرکه سپید به آن بیش تر فرمایید و در فاضلاب را بپوشانید .

 

نحوه دوم برای از فی مابین بردن بوی بد فاضلاب :

در‌این راه آهک به میزان یک کیلو را با ۱۰ لیتر آب ترکیب فرمائید و بعداز یک سری ساعت آن را جنبش دهید و از صافی بگذرانید و صاف کرده آن را برای مدتی طولانی در سرویس بهداشتی تخلیه نمایید , یعنی اذن دهید به اندازه متعددی در آن جا بماند .

Add a comment