James bond rolex

The Legendary James Bond Rolex 6538 با ارزش 60،000 دلار در حراج حراج فروخت

اگر یک ساعت نمادین 007 وجود داشته باشد ، آن Rolex Submariner 6538 است. این مدل در تاریخ رولکس به عنوان ساعت اصلی "Bond Submariner" جایگاه ویژه ای دارد. اگرچه چندین نسخه Submariner دیگر ، از جمله منابع 5508 و 6205 ، نیز نام مستعار را دریافت کرده اند ، گفته می شود که 6538 همان Submariner اصلی است که در فیلم های جیمز باند به نمایش در می آید.

 

اگر یک ساعت نمادین 007 وجود داشته باشد ، آن Rolex Submariner 6538 است. این مدل در تاریخ رولکس به عنوان ساعت اصلی "Bond Submariner" جایگاه ویژه ای دارد. اگرچه چندین نسخه Submariner دیگر ، از جمله منابع 5508 و 6205 ، نیز نام مستعار را دریافت کرده اند ، گفته می شود که 6538 همان Submariner اصلی است که در فیلم های جیمز باند به نمایش در می آید.


چراغ ، دوربین ، حراج!

Rolex Submariner 6538 پرنعمت اخیراً در Worthy فروخته شد. و همانطور که داستان می رود ، این مجموعه در مجموعه برخی از مهمترین فیلم های جیمز باند بود. رولکس 6538 که بین سالهای 1954 و 1959 تولید شده است ، این ساعت ساعت کلاسیک ، شنیده ایم ، در "Dr. نه "،" از روسیه با عشق "،" Goldfinger "و" Thunderball ".

در هر فیلم ، شان کانری بازیگر ، Submariner را با چندین ترکیب بند مختلف می پوشد و از آن برای رسیدن به ماموریت خود استفاده می کند. شاید نمادین ترین نمایی که کانری از ساعت رولکس استفاده کرده در فیلم "Goldfinger" است که در آن صفحه فلاش ساعت را روشن می کند.

جیمز باند رولکس "Goldfinger"

Rolex Submariner 6538 که در "Goldfinger" دیده می شود ، در همان دقایق اولیه حرکت ، درست بعد از اینکه کلون شون از لباسش بیرون رفت و به کلوپ شبانه لاتین قدم گذاشت ، قابل مشاهده است. اگر فیلم را دیده باشید ، می دانید كه باند به طور پنهانی زمان را بررسی می كرد ، زیرا او فقط بمبی را برای منفجر كردن یك آزمایشگاه مخفی هروئین تنظیم كرده است.

لحظه ای به Goldfinger Rolex برگردید. این ساعت از یک بلوک جامد از فولاد ضد زنگ 904L ساخته شده است ، که ماده مناسبی برای ساعت غواصی است که شما را از موقعیت های زیر آب به کلوپ های شبانه مضر می برد. این نوع خاص از فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی مقاوم است ، به علاوه درخشش نرم و جلوه ای شبیه به طلای سفید ایجاد می کند. این حاشیه دارای علامت گذاری 10 دقیقه ای برای غواصان است تا زمان توقف فشار فشرده آنها باشد. برای علاقه مندان غیر غواصی Rolex Submariner ، خیلی جالب به نظر می رسد!

آن صحنه ما را به پیچ و تاب بعدی در داستان این ساعت می آورد. گردآورنده ساعت که این رولکس را به ما ارائه داد ، یک فندک پرنعمت همراه نیز ارائه داد - هدیه ای به رابرت اسپراگ ، عضو انجمن آمریکایی پروژکتورهای استاد ، از آلبرت "کاب" بروکلی ، تهیه کننده معروف بسیاری از فیلم های 007.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ساعت می توانید از اینجا وارد سایت کوک باش " راهنمای تخصصی ساعت" شوید. که مطالب بسیار زیادی در مورد انواع ساعت آورده است.

ایان فلمینگ و رولکس

شاید تعجب نکنید که دریابید که ایان فلمینگ ، نویسنده اصلی رمان های جاسوسی جیمز باند ، علاقه وافری به رولکس داشته است. مورد علاقه شخصی وی یک رولکس 1016 اکسپلورر بود که اتفاقاً ساعت اصلی جیمز باند نیز بود. رولکس 1016 دیگر تولید نمی شود ، اما می توانید مشهور رولکس Ian Fleming را به صورت آنلاین مشاهده کنید و می توانید آن را در موزه ساعت ملی دیده بان 7 در کلمبیا ، پنسیلوانیا مشاهده کنید ، جایی که در کنار برخی نامه های شخصی فلمینگ نمایش داده می شود.

همانطور که حدس زده اید ، قدردانی ایان فلمینگ از ساعتهای رولکس از زندگی شخصی وی با داستانهای باند که او نوشت هم پوشانی دارد. در رمان های اصلی ، جیمز باند از رولکس صدف ماندگار استفاده می کند ، اما سایر جزئیات ارائه شده بسیار ناچیز است و این به عهده خواننده است که تصمیم بگیرد که باند ادبی کدام رولکس را بپوشد. فیلم های 007 خلا the را پر می کنند و وقتی با ساعت واقعی پوشیده شده در فیلم روبرو می شویم احساس هیجان برای ما ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:  بهترین ساعت دیجیتال مردانه 

 

نسخه اصلی "Bond Submariner"

یکی از بارزترین و قابل تشخیص ترین ویژگی های Submariner 6538 تاج بیش از اندازه و کمبود محافظ تاج آن است. این "تاج بزرگ" مطمئناً این ساعت را از سایر مدل های خانواده Submariner متمایز کرده و از ویژگی هایی است که مجموعه داران به دنبال آن هستند. این رولکس از حرکت اهرم 25 جواهرات ساخته شده با نیکل با کالیبر 1030 بهره می برد. صفحه شماره گیری براق قهوه ای یا سیاه و سفید به طور برجسته دارای نشانگر نقطه درخشان ، باتوم و خنجر و همچنین دست های درخشان مرسدس و ثانیه های مرکزی جارو است. صفحه و قاب با یک حاشیه سیاه چرخشی برای 60 واحد درجه بندی شده اند.

اگرچه این مدل به عنوان "Bond Submariner" معرفی شده است ، این چیزی فراتر از یک پایه فیلم است. بلکه با روحیه خانواده Submariner ساخته شده است که غواصان یا ماجراجویان آب دیگر در ذهن دارند. کیف Oyster به شکل تن 38 میلیمتر دارای یک پیچ عقب و تاج پیچ بزرگ است که به آن توانایی مقاومت در برابر فشار آب را تا عمق چشمگیر 200 متر یا 660 فوت می دهد.

جای تعجب نیست که چرا این رولکس ستاره ای بیش از 700 خریدار را به خود جلب کرده است. این قطعه پرنعمت به قیمت 60،000 دلار فروخته شد.

Add a comment