نکات مهم در زیبایی دکوراسیون داخلی

نکات مهم در دکوراسیون داخلی منزل

برای زیباتر کردن فضای خانه پیش از هر کاری باید اقدام به حفظ لوازم اضافی منزل تان کنید. توجه داشته باشید که لوازم زیاد و خانه ی شلوغ با ایجاد اغتشاش بصری در فضا مانع زیباتر به نظر رسیدن فضای خانه ی شما می شود. با کمک ترفندهای خانه داری می توانید فضای خانه ی خود را همواره مرتب نگه دارید مطلب چگونه خانه دار خوبی باشیم، ۷ ویژگی خانه دارهای حرفه ای! می تواند در این زمینه به شما کمک نماید. 

 
شما با ایجاد یه نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی میتونین تمام توجه و نگاه ها رو به اون سمت جلب کنین. بدون ایجاد یه نقطه ی کانونی و زیبا توی دکوراسیونتون فضایی بسیار ساده و خسته کننده خواهید داشت. گاهی لازمه که خودتون این نقطه ی کانونی رو به وجود بیارین و گاهی هم باید یکی از ویژگی های موجود در فضا رو که مورد علاقتونه برجسته کنین.

1 - سراغ وسایل زیاد نروید
چیدن وسایل زیاد می تواند اتاق شما را زشت کند حتی اگر بزرگ ترین اتاق نشیمن را داشته باشید و با وسیله های زیاد آن را خیلی شلوغ کنید، شبیه خانه محتکرانی می شود که از هر جایی یک چیز جمع کرده اند. 


2 - خانه شما به هرس نیاز دارد
اگر می خواهید خانه ای منظم داشته باشید، باید دیگر به دنبال جمع کردن و دور نینداختن وسایل مختلف نباشید؛ مثلا از هر مجله ای که می خرید فقط دو شماره آخر آن را نگه دارید و بقیه را دور بیندازید، نهایتا می توانید صفحه مقالات مورد علاقه تان را جدا کنید و آن ها را در یک کشو نگه دارید.

3 - خانه را تمیز نگه دارید
هر چقدر خانه شما تمیزتر باشد و وسایل با نظم بیشتری چیده شده باشند دکوراسیون خانه هم بیشتر به چشم می آید؛ مثلا اگر روی میز اپن آشپزخانه بیش از اندازه وسایل باشد، چهره آشپزخانه زشت می شود یا میز پای مبل تا جایی که طراحان معروف دکوراسیون می گویند باید تا ۷۵درصد خالی از هرگونه وسیله ای باشد.

5 - جایی برای دستگاه های کنترل از راه دور
خیلی اوقات دستگاه های کنترل از راه دور حسابی نظم اتاق را به هم می زنند و در نهایت هم وقتی به آن ها نیاز دارید، پیدا کردن شان کاری دشوار است. پیشنهاد می کنیم یک مکان جداگانه برای کنترل ها در نظر بگیرید؛ مثلا می توانید یک جعبه فانتزی کوچک یا کاسه ای را به عنوان جایگاه کنترل ها در نظر بگیرید و از همه اعضای خانواده بخواهید که کنترل ها را در آن بگذارند.


کابینت‌های آشپزخانه را تیره کنید
اگر آشپزخانه‌تان آفتاب‌گیر است اصلاً نگران رنگ تیره کابینت‌ها نباشید، با یک لامپ مهتابی و کانترهایی به رنگ روشن می‌توانید حال و هوای شاد و سرزندهٔ آشپزخانه‌تان را حفظ کنید. در عوض با کابینت‌های تیره به رنگ چوب یا حتی سورمه‌ای می‌توانید آشپزخانه‌ای شیک و مدرن داشته باشید.


بهترین راه‌حل برای انتخاب محل تلویزیون کنج اتاق نشیمن است، در این صورت با یک تیر دو نشان می‌زنید. هم‌پیوستگی چیدمان در اتاق نشیمن حفظ می‌شود و هم اگر فضا به شما اجازه می‌دهد می‌توانید با قرار دادن کاناپه در محلی مناسب حسابی از تلویزیون دیدن لذت ببرید.


در چیدمان خانه تقارن داشته باشید. 
داشتن تقارن و تعادل در فضای خانه یکی از المان هایی است که با کمک آن می توانید خانه ی زیباتری داشته باشید همچنین چیدمان متقارن به شما کمک می کند فضای خانه ی شما منظم تر از قبل به نظر برسد. یکی از سبک های دکوراسیونی که تقارن در آن ها به خوبی دیده می شود سبک کلاسیک است. دکوراسیون کلاسیک ایرانی، زندگی سبز این زوج خوشبخت! نمونه ی مناسبی از سبک کلاسیک در طراحی داخلی است که می توانید از اده های آن برای چیدمان فضای داخلی تان کمک بگیرید.


نقش رنگ پرده در دکوراسیون داخلی آشپزخانه را فراموش نکنید. در انتخاب رنگ پرده‌ها دقت کنید. رنگ‌های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی به‌صورت ملایم اشتهاآور است. رنگ‌هایی که با غذا هماهنگ هستند به آشپزخانه فضایی دل‌نشین می‌دهد و باعث می‌شود غذاها سالم و طبیعی به نظر برسند. از رنگ‌های کمرنگ برای آشپزخانه بپرهیزید چراکه حسابی کسل و بی‌اشتهایتان می‌کند. پرده‌های بالارونده برای آشپزخانه انتخاب مناسبی هستند زیرا هم فضای کمتری را اشغال می‌کنند و هم خطر آتش‌سوزی را کاهش می‌دهند. 


تغییر دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه
بسیارى از ما مایلیم دکوراسیون منزلمان را عوض کنیم یا دست کم تغییراتى در جهت زیباتر شدن فضاى منزل ایجاد کنیم. اما نیاز به بودجه گزاف اغلب ما را از این فکر منصرف مى کند. حال آنکه تغییر دکوراسیون لزوماً نیاز به خرید لوازم و وسایل جدید، لوکس و گرانقیمت ندارد و در خیلى از موارد مى توان تنها با ایجاد هارمونى جدید و بسیار جذاب تر از قبل در آن آفرید. در حقیقت ایجاد زیبایى در دکوراسیون یک خانه نیازمند خرید مبلمان نفیس و لوازم دکوراسیونى لوکس نیست، بلکه کافى است

Add a comment