مهم‌ترین تفاوت فناوری های کولر گازی اسپلیت با بقیه کولرگازی ها چیست؟

به جهت وجود معضل انرژی و مصرف بیش تر از حد انرژی‌های فسیلی , کمپانی‌های دارای اعتبار جهان , به سوی و سویی تکان کردند که محصولاتشان کمترین مصرف انرژی را داشته باشد . پباده سازی های مدرن به نحوی است که خیر فقط در سمت و سوی خنک کنندگی کاربرد داراست بلکه در سمت تندرست مشتریان , برای برخورداری از هوای منزه و فارغ از آلاینده های متفاوت هم در حیث گرفته شده‌است .

به نقل از خدمت بازار ایسنا به گزارش مغازه اینترنتی زنبیل , در برهه ای از معاش قرار داریم که تکنولوژی و فناوری بر همگی بعد ها معاش ما تاثیر نهاده و یکی این تاثیرات مثبت که در حوزه ذخیره و صرفه جویی در منابع انرژی هم مضاعف اثرگذار بوده , تاسیسات سرمایشی و گرمایشی است .

اعم از موردها نقل شده می شود به جایگزینی اسپلیت با کولر آبی‌رنگ , رادیاتور با بخاری های گازی و برقی و همینطور خرید آبگرمکن اشاره نمود .

ولی احتمالا برای شما این سوال پیش بیاید که آیا اسپلیت به عبارتی کولر گازی است یا این که از دید کارکرد تفاوت خاصی با آن دارد؟ در واقع اسپلیت ها را می توان ذیل تیم ی کولر های گازی دانست ولی مضاعف هوشمندتر از آن‌ها که علاوه بر خنک کردن محفظه پیرامون شما وظیفه‌های دیگری هم به عهده دارا‌هستند .

روز جاری قصد داریم تا فناوری های نو به عمل رفته در اسپیلت را به شما معرفی کنیم . همینطور می‌توانید برای تجربه یک خرید از اینترنت عالی و بازدید ی لحاظ خریداران به یک دکان اینترنتی دارای اعتبار رجوع‌نمایید .

 

نسخه برداری هوشمند ( Smart Scan )

سیستم نو Smart Scan با فناوری توسعه یافته خویش , در مرحله خانه یا این که محیطی که کولر نصب شده‌است , تعداد اشخاص حاضر در دور و بر را شناسایی کرده و بر پایه ی آن پرتاب باد و اما اندازه مصرف انرژی را در اختیار گرفتن می‌نماید . همینطور این کولرها می توانند تا ۱۵ متر پرتاب باد داشته باشند .

یکی کاربرد های دیدنی نسخه برداری هوشمند در تازه ترین نوع اسپلیت ال جی بنام Next Plus , شناسایی وضعیت مکانی و فعالیت‌های استفاده کننده می‌باشد , تا دمای محفظه را در دست گرفتن و جهت پرتاب باد را تهیه کند . هنگامی کاربری حضور ندارد , با تغییر تحول سیستم به طریق بدور رشته ذیل از اتلاف مصرف انرژی پرهیز به کار می آید . همینطور در پهنا مقطع کوتاهی قادر است , با ایجاد یون‌های مثبت و منفی در محفظه , کاملا باکتری زدایی و اما رایحه زدایی کنند .

با فعال‌ساز‌ی موقعیت خواب و سود گیری از این فناوری , هر نیم ساعت یک مرتبه از دمای هوا کسر کرده و هرمورد ساعت دو سکو به آن بیش تر میکند . با این‌کار در زمان شب نیازی به بیدار شدن و خاموش یا این که روشن کردن کولر نخواهید داشت و می توانید از هوای معتدل در تمام ارتفاع شب لذت ببرید .

علاوه بر مواقعی که گفته شد , فناوری اینورتر ال جی توانسته تا ۶۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی نماید . در‌حالتی که که دکمه نمایشگر مصرف انرژی یک توشه فشار داده شود , مقدار مصرف انرژی در آن لحظه نشان داده شده و در شکل فشار دوباره دکمه معدل مصرف انرژی طی زمان روشن بودن دستگاه ( برحسب کیلووات ) نشان داده میشود .

 

فناوری چرخشی حرارت بالا

نخستین دفعه این فناوری در کولرهای گازی با پباده سازی بدنه مثلثی ارائه شد و دارنده تمام خصوصیت های حتمی برای خنک کردن هوا زیاد گرم هست . در‌این فناوری سوای در حیث به دست آوردن حرارت بیرون از منزل قادر است هوای منزل را تا 25 - جايگاه سانتی گراد کم کند . فناوری چرخشی به طوری کار می نماید که هوای گرم منزل بعد از داخل شدن به درون کولر با چرخش آب همراه شده و باد ملایم مضاعف خنک و دلپذیری را به اطراف گشوده می گرداند .

با نصب برنامه روی تلفن همراه هوشمند خویش , می توانید آن را از هر جا در اختیار گرفتن نمایید . چه بسا هنگامی که نو به منزل رسیده اید و میخواهید پیشین از ورود شما به منزل دور و بر به طور کامل خنک شود همینطور میتوانید آمارهایی مثل : تهیه و تنظیم مرتبه حرارت , سرعت چرخش و تهیه وضعیت های متفاوت آن , یاداوری بده بستان غربال , هشدارها , زمان بندی روشن یا این که خاموش شدن سیستم , اندازه مصرف انرژی شالوده و . . . روی موبایل هوشمند خویش بازدید نمائید .

فناوری سوای باد

فناوری ویندفری یا این که به عبارتی سوای باد سامسونگ یک کدام از ایرادات دائمی یوزرها خانگی با کولرهای گازی یعنی وزش بی واسطه باد را به‌خوبی حل نموده است . این فناوری به خصوصیت سرمایش پرسرعت مجهز میباشد و در طول دوچندان یه خرده دمای گوشه و کنار را به دمای متبوع استفاده کننده می رساند , آن‌گاه تکنولوژی ویندفری فعال شده و سوای پرتاب بدون واسطه باد دمای محفظه را خنک نگه می دارد . تکنولوژی ویندفری بدین شکل فعالیت می‌نماید که وزش باد با یاری 21 هزار حفره جانور روی بدنه کولر هوای سرد به شکل به طور کامل آهسته از کولر بیرون می شود و برای احساس کردن این باد ملایم فوق آهسته بایستی به دستگاه فراوان نزدیک گردید .

فناوری ویندفری در اسپلیت سامسونگ قابلیت و امکان در دست گرفتن هوشمند دارا‌هستند . با نصب برنامه سامسونگ روی تلفن همراه هوشمند خویش , میتوانید دمای خانه‌ را از هر جایی در دست گرفتن نمایید . این برنامه هوشمند حتی‌د‌ر عیب یابی دستگاه نیز به شما امداد مینماید و آمارهایی نظیر اندازه مصرف انرژی را نیز گزارش می دهد .

فناوری اینورتر

تکنولوژی اینورتر DC ( یا این که موتور تحریک غیر وابسته ) در کولر های گازی توسعه یافته ترین تکنولوژی راجع‌به موتور های الکتریکی کمپرسورها است . از اینورتر برای در اختیار گرفتن سرعت موتورکمپرسور به خواسته تهیه مستمر دما به کارگیری میگردد . دستگاه های اینورتر DC یک درایو فرکانس متغیر دارا‌هستند که از یک اینورتر الکتریکی قابل تهیه برای در اختیار گرفتن سرعت موتور الکتریکی تشکیل می شود , به عبارت دیگر یک کمپرسور و خروجی سوز و سرما و گرما .

این درایو , جریان محل ورود AC را به DC و آنگاه از روش مدولاسیون در یک اینورتر الکتریکی , جریانی با فرکانس متبوع ایجاد می نماید .

یک میکرو کنترولر دمای محفظه را معقول و بر پایه ی آن سرعت کمپرسور را تهیه و تنظیم می‌نماید . در مقایسه با کولرهای دیرین خیس , سیستم اینورتر کولرهای نو عملکرد بالاتری داشته و با حذف نوسانات شدید انقطاع و وصل برق به کمپرسور , مقدار مصرف انرژی را کاهش و قدمت قطعات دستگاه را ارتقاء می‌دهد و یکی تاثیر گذارترین نکات در بها کولرگازی میباشد .

اینورتر های AC هم کم صدا خیس شده و علیرغم ارزش فراتر شان نسبت به کولرهای سرعت اثبات , به جهت کاهش مصرف انرژی و فساد کمتر مقرون به صرفه خیس می‌باشند و بسته به مقدار مصرف , هزینه ی پرداختی نخستین نزدیک به دو سال بعداز زمان خرید جبران خواهد شد.

Add a comment