1847656 spebwc r m

خدمات تعمیر کولر گازی و اسپیلت در تهران

چگونه کولر گازی را نصب کنیم؟

هنگامی که کولر گازی را میخرید و برای فصل تابستان میخواهید از آن استفاده کنید و هوای مطبوع و خنکی را به داخل خانه بیاورید , باید از کسی کمک بگیرید که خدمات نصب کولر گازی را برای شما انجام دهد. بعضی از شرکتها خودشان برای شما نصب می کنند ولی بعضی از شرکتها این کار را انجام نمی دهند.

خنک‌تر از همیشه با خدمات نصب و سرویس کولرگازی در محل

حتماً یادتان هست درگذشته برای خنک کردن خانه از پنکه استفاده می‌شد. زمانی که در گرمای روز، با خیس کردن یک دستمال و گرفتن جلوی پنکه می‌توانستیم خنکی را به خانه بیاوریم؛ اما همان موقع و همین‌الان هم می‌دانیم سختی‌های بسیاری وجود داشت که همه را اذیت می‌کرد. کم‌کم کولرهای آبی جایگزین پنکه شد و هنوز هم در برخی خانه‌ها وجود دارد؛ اما به‌مرورزمان کولرهای آبی نیز جای خود را به کولرهای گازی دادند. کولرها‌ی گازی با مصرف بهینه در همه زمینه‌ها، خنک‌ترین هوا را برای ما به ارمغان آوردند؛ اما همین کولرهای گازی هم در ابتدا نیاز به نصب و در ادامه نیاز به تعمیر و سرویس دارند.


نصب کولر گازی در تهران  از جمله خدمات شرکت تاسیسات سرویس است که با داشتن کادر مجرب و نصاب کولر گازی در غرب تهران ماهر اقدام به نصب کولر گازی ، سرویس کولر گازی  یا همان نصب کولر اسپیلت میکند .   مطمئن باشید که کار نصب کولر اسپیلت بدون هیچ نقصی انجام میگیرد .


آموزش نصب کولر اسپیلت
نصب یونیت داخلی

   یک مکان مناسب و بدون مانع بر روی دیوار داخل سالن خود را برای نصب یونیت داخلی اسپلیت پیدا کنید .

    جایی را انتخاب کنید که از نور مستقیم خورشید و منابع گرما دور باشد.
    از مکان هایی که در آن ممکن است گاز نشت کند و یا غبار نفت یا گوگرد وجود دارد بپرهیزید .
    پنل داخلی کولر گازی به حداقل 15 سانتی متر فضای باز در اطراف، بالا و دو طرف خود نیاز دارد و این واحد باید حداقل 2.13 متر بالاتر از سطح زمین قرار داشته باشد .


 صفحه نصب را بر روی دیوار به طور کامل محکم کاری کنید.

    پایه نصب را بر روی دیواری که می خواهید پنل داخلی را بر روی آن نصب کنید، نگه دارید.
    برای اطمینان از اینکه پایه نصب در هر دو صورت افقی و عمودی برابر است از یک تراز استفاده نمایید.
    با استفاده از مته در نقاط مناسب و در محل پیچ های پایه سوراخ های لازم را در دیوار ایجاد کنید.
    در داخل سوراخ ها رول پلاک گذاشته و صفحه پایه نصب را با پیچ به دیوار محکم کنید.


به تناسب لوله کولر گازی یک سوراخ در دیوار ایجاد کنید.

    بهترین نقطه برای ایجاد سوراخ به بیرون را در فضای خالی داکت پیدا کنید. شما همچنین باید فاصله و طول مورد نیاز لوله برای رسیدن به واحد خارجی را نیز در نظر بگیرید.
    یک سوراخ با قطر 7.5 سانتی متر بر روی دیوار ایجاد کنید. برای اطمینان از تخلیه مناسب، لوله باید شیب رو به پایین به سمت خارج داشته باشد.
    یک فلنج انعطاف پذیر را داخل سوراخ قرار دهید.


لوله کشی کولر گازی

در این مرحله باید لوله کشی بین بخش خارجی کولر و بخش داخلی انجام گردد. سعی کنید تا حد امکان مسیر لوله کشی مستقیم باشد. در صورت وجود زاویه در مسیر لوله کشی خم کاری لوله ها بدقت و طبق آموزشهای شرکت انجام شود. حتما  لوله ها بایستی از محل واحد داخلی کولر تا واحد خارجی ان عایق گردد. حتما لوله و عایق داخل پرایمر قرار گیرد و برای اتصال عایق ها به یکدیگر از چسب مخصوص عایق استفاده شود زیرا استفاده از لنت برق و مواردی از این دست باعث از بین رفتن قطر عایق میگردد.


نصب کولر گازی جنرال یکی از مراحلی است که در حین حال ساده به نظر می رسد اما یک کار تخصصی و پر مسئولیتی می باشد.چرا که اگر نکات هنگام نصب و مراحل نصب کولر گازی جنرال به خوبی رعایت نشود در حین استفاده از سیستم به مشکلاتی روبرو می شویم که گاهی جبران ناپذیر می باشد و باعث کاهش راندمان سیستم می شود و در نتیجه افزایش مصرف برق را به دنبال دارد.


هزینه نصب و تعمیرات کولرگازی چقدر است؟

هزینه تعمیر کولرگازی، به مشکل پیش آمده برای آن بستگی دارد. همچنین هزینه نصب کولر گازی روی دیوار به میزان لوله مسی، شکل داکت کشی و موارد بسیاری وابسته است. تعمیر کولرهای گازی متفاوت نیز ممکن است با یکدیگر فرق داشته باشد. مثلاً قیمت لوازم‌یدکی کولرگازی سامسونگ، ال‌جی، جنرال، اجنرال، هیتاچی، گرین با یکدیگر متفاوت‌اند؛

نصب کولر گازی شامل پنج مراحل می باشد. اما قبل از نصب کولر گازی باید مکان مناسبی را برای نصب کولر گازی انتخاب کنیم. مکانی که انتخاب می کنیم باید ایزوله با محیط بیرون باشد . همچنین ارتباط مستقیم با نور خورشید و منبع گرمایی نداشته باشد.دیوار انتخاب شده باید توانایی تحمل وزن این قطعه داخلی را داشته باشد. قطعه داخلی باید حدود ۱ متر از تلویزیون، آنتن، تلفن و سیستم امنیتی خانه فاصله داشته باشد

نصب کنداسور در فضای باز

 مکان مناسبی را برای نصب واحد بیرونی کولر گازی پیدا کنید.

 یک سطح بتنی برروی زمین درست کرده و از تراز بودن و مسطح بودن آن مطمئن شوید. این سکو باید به اندازه کافی بلند باشد  مثلا در حدی که در هنگام برف زمستانه بالاتر از سطح برف باشد .

 سیم برق را وصل کنید .

 لوله ها را بر روی واحد بیرونی به گونه ای محکم کنید که خطر از جا در آمدن نداشته باشند .


کامل کردن نصب کولر اسپیلت و راه اندازی آن

 هوا و رطوبت را از مدار خنک کننده بریزید.
 مفصل لوله را با پوشش عایق و نوار عایق کاملا بپوشانید .
 لوله را با گیره به دیوار محکم کنید.

 سوراخ ایجاد شده بر روی دیوار را با استفاده از فوم پلی اورتان کامل ببندید .

Add a comment