Guestbook

1 guestbook message(s)

در این قسمت می توانید پست هایی را که علاقه دارید به اشتراک بگذارید.

  • تشخیص ترکیدگی لوله به چه روشی انجام می شود On 27/02/2019
  چگونه ترکیدگی انواع لوله را انجام دهید؟
  در این مطلب درباره ترکیدگی لوله ها صحبت خواهیم کرد. اینکه چگونه می توان از ترکیدگی لوله جلوگیری کرد و باید از چه لوله هایی برای لوله کشی آب و فاضلاب منزل استفاده کرد.

  چگونه از گرفتن لوله‌ها و چاه فاضلاب جلوگیری کنیم؟
  باید بدانید که ورود هر گونه شی خارجی می‌تواند مسیر لوله‌های فاضلاب را مسدود کند بنابراین تا جایی که ممکن است سعی کنید مراقب مسیرهای خروجی آب باید بدانید که ورود هر گونه شی خارجی می‌تواند مسیر لوله‌های فاضلاب را مسدود کند بنابراین تا جایی که ممکن است سعی کنید مراقب مسیرهای خروجی آب باشید.

  به عنوان مثال گرفتگی لوله‌های فاضلاب و سینک ظرفشویی به دلیل چربی و ذرات مواد غذایی است که از راه سینک وارد لوله فاضلاب می‌شود.

  قرار دادن توری روی سوراخ سینک، مانع از ورود مواد ریز به داخل سیفون ظرفشویی می‌شود. گاهی هم با باز کردن سیفون زیر سینک ظرفشویی و تمیز کردن آن مشکل شما برطرف می‌شود.

  بازکردن گرفتگی
  با توجه به نکاتی که بیان شد، اگر باز هم مواد جامد وارد لوله ها شدند و با ریختن آب هم از لوله خارج نشدن و راه لوله باز نشد باید از روشهای دیگری برای باز کردن لوله استفاده کرد. روشهای اصلی و مناسب برای باز کردن گرفتگی لوله به صورت زیر است.

  ۱- لوله بازکن دستی
  لوله بازکن دستی که به آن تلنبه نیز گفته میشود، وسیله ای بسیار مناسب برای باز کردن گرفتگی های سطحی و ضعیف در لوله فاضلاب است. این وسیله متشکل از پمپ و دسته است. یک قطعه پلاستیکی به شکل نیم دایره که به آن پمپ گفته میشود و یک دسته روی آن.

  ۲- لوله بازکن شیمیایی
  این نوع لوله بازکن برای بازکردن گرفتگیهای ضعیف و سطحی مناسب است. با ریختن مقدار مناسبی از این لوله بازکن داخل لوله ها، احتمال بازشدن گرفتگی درون لوله وجود دارد. باید توجه کرد که سرعت تاثیر این نوع لوله بازکن(لوله بازکن شیمیایی) آهسته است.

  ۳- پودر لوله بازکن
  در زمانهای قدیم و دوران گذشته که محلولهای اسید - شیمیایی لوله بازکن وجود نداشت، از پودر لوله بازکن استفاده میشد که به آن «چنته» گفته میشد. روش استفاده از این نوع لوله بازکن این است که پودر لوله بازکن را در داخل لوله ای که خشک است بریزید و پس از گذشت مدتی در داخل لوله آب بریزید.

  4- لوله بازکن تراکم هوا
  اگر گرفتگی لوله به دلیل وجود خاک و فضولات انباشه شده در لوله باشد باید از این نوع لوله بازکن استفاده کرد. استفاده از این وسیله به این صورت است که با تلنبه زدن، هوا داخل دستگاه فشرده میشود و عقربه مقدار فشار هوای داخل دستگاه را نشان میدهد.

  چطور محل نشتی لوله آب را تشخیص دهیم؟
  اگر مطمئن شدید که نشتی لوله آب دارید، گام بعدی این است که تشخیص دهید این نشتی در داخل خانه است و یا خارج از خانه. برای این کار باید شیر آب مصرفی منزل را ببندید. معمولا این شیر در پارکینگ یا موتورخانه قرار دارد. یک بار دیگر با همان شیوه ، عدد روی کنتور آب را بخوانید و یکی دوساعت بعد مجددا این عدد را چک کنید. (مطمئن شوید که در طول این مدت کسی در داخل خانه شیر آب را باز نکند).

  آیا با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب آشنایی دارید ؟
  دستگاه نشت یاب از امواج برای تشخیص ترکیدگی لوله و نشت دیوارها استفاده می کند. در این دستگاه یک گیرنده و فرستنده امواج تعبیه شده که درون یک محفظه‌ کپسول شکل قرار دارد. این کپسول روی لوله‌ ها، دیوارها یا مکانی که قرار است نشتی آن تشخیص داده شود حرکت می کند، فرستده امواج خود را به طرف هدف می فرستد و امواج بازگشتی از آن را دریافت می کند.

  پس از آن دستگاه نشت یاب با استفاده از روش های کامپیوتری وجود ترک و نشتی درون لوله‌ ها یا دیوار را مشخص می کند.


  تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از روی علائم ظاهری

  برای اینکه بتوانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله خود پی ببرید چند نکته مهم را برای شما عنوان می‌کنیم که از طریق آن می‌توانید به سرعت به این موضوع پی ببرید. اگر مبلغ قبض شما از اندازه معمولی خود فراتر رفت، متوجه این موضوع باشید که در قسمتی از منزل شما لوله‌ها دچار نشتی و ترکیدگی شده‌اند.

  فشار آب اگر دچار افت ناگهانی شد از علائم نشتی و ترکیدگی لوله محسوب می‌شود. شنیدن صدای چکه آب نیز می‌تواند برای شما به‌عنوان یک زنگ خطر برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله محسوب گردد.

  تشخیص ترکیدگی لوله

  تشخیص ترکیدگی لوله ها و نشت یابی لوله ها یکی از معضلات اساسی افرادی است که در مجتمع ها ، ساختمان ها ، برج های مسکونی و منازل شخصی زندگی می کنند . احتمالاً تا به حال خود یا یکی از اقوام و دوستانتان به مشکل جدی ترکیدگی لوله ها برخورد کرده اید ، نشتی لوله ها یکی از رایج ترین مشکلات تاسیساتی می باشد که اگر توسط افراد بی تجربه و بدون امکانات تشخیصی اقدام به برطرف کردن نشتی شود امکان آسیب بیشتر به بنا و تاسیسات وجود دارد از همین رو مراجعه به متخصصان در این موارد بسیار حائز اهمیت است.

  جهت برطرف کردن نشتی ابتدا باید با حداقل آسیب به بنا و با دستگاه های مخصوص نظیر مادون قرمز و دستگاه های حرارتی محل دقیق نشتی را شناسایی کرد تا بتوان در سریع ترین زمان و با حداقل تخریب نشتی را برطرف کرد.

Add a message to the guestbook